Δευτέρα, 7 Δεκεμβρίου 2009

Κλειστά σχολεία για 7 ημέρες


Σύμφωνα με την ενημέρωση των Διευθυντών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για την καταγραφή κρουσμάτων γρίπης Η1Ν1 και περιστατικών με συμπτώματα γριπώδους συνδρομής, ο Νομάρχης Αθηνών Γιάννης Σγουρός, αποφάσισε την παύση λειτουργίας τμημάτων και τάξεων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, καθώς και σχολείων, από (Τρίτη 1 Δεκεμβρίου) και για 7 ημέρες. Συγκεκριμένα, κλειστά θα είναι:

Παιδικοί σταθμοί

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ

Μονάδα Φροντίδας Προσχολικής Αγωγής και Διαπαιδαγώγησης «ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ», Επτανήσου 4, Άλιμος

Μονάδα Φροντίδας Προσχολικής Αγωγής και Διαπαιδαγώγησης «SUNNY» ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΙΟΥ, Γενναίου Κολοκοτρώνη 56, Φιλοπάππου

Μονάδα Φροντίδας Προσχολικής Αγωγής και Διαπαιδαγώγησης «Joyland bebe», Στρ. Ρογκάκου 17, Μαρούσι

Παιδική Στέγη του Γενικού Νοσοκομείου Παίδων «Αγία Σοφία», Θηβών και Παπαδιαμαντοπούλου

Νηπιαγωγεία:

4ο Νηπιαγωγείο Ταύρου

53ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

50ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

117ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

8ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

5ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

42ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

57ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

27ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

7ο Νηπιαγωγείο Νέας Φιλαδέλφειας

110ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

143ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

107ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

30ο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου

10ο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου

4ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης

4ο Νηπιαγωγείο Βύρωνα

5ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου: τμήμα Τ1

2ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς (ολοήμερο)

7ο Νηπιαγωγείο Αγίας Παρασκευής (κλασσικό και ολοήμερο)

6ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου (ολοήμερο)

3ο Νηπιαγωγείο Αγίας Παρασκευής (κλασσικό και ολοήμερο)

12ο Νηπιαγωγείο Αγίας Παρασκευής (κλασσικό και ολοήμερο)

Ελληνογερμανικός Εκπαιδευτικός Σύλλογος Νηπιαγωγείο

2ο Νηπιαγωγείο Μελισσίων (κλασσικό και ολοήμερο)

19ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου

1ο Νηπιαγωγείο Π. Ψυχικού

6ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου

7ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου

9ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου

8ο Νηπιαγωγείο Καλλιθέας το Ολοήμερο τμήμα

2ο Νηπιαγωγείο Καλλιθέας το Ολοήμερο τμήμα

2ο Νηπιαγωγείο Μοσχάτου το Ολοήμερο

8ο Νηπιαγωγείο Αγίου Δημητρίου

4ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας

17ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας

7ο Νηπιαγωγείο Ν. Σμύρνης

3ο Νηπιαγωγείο Ν. Σμύρνης

Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο Παπαδημητρίου - Τσακρη (Σπίτι των Μικρών )

2ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω (όλα τα τμήματα)

9ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω (όλα τα τμήματα)

7ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)

9ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)

10ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)

3ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)

9ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)

32ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

35ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

42ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

38ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου: Κλασσικό τμήμα

11ο Νηπιαγωγείο Καματερού (όλα τα τμήματα)

2ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)

16ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)

26ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)

28ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)

24ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)

5ο Νηπιαγωγείο Πετρούπολης (όλα τα τμήματα)

ΕΙΔΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΣΤΟ ΦΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΙΣΜΟΥ(από 30-11 έως 6-12-09)

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ (όλα τα τμήματα)

Δημοτικά Σχολεία

52ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

3ο Δημοτικό Σχολείο Ταύρου: Τμήματα Α2, Δ2

136ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ1

75ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ1

72ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Ε2, ΣΤ2

128ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

5ο Δημοτικό Σχολείο Ταύρου

56ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ2

137ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Β2, Γ2

4ο Δημοτικό Σχολείο Ταύρου: Τμήματα Β2, Δ1

3ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α2, Γ1

1ο Δημοτικό Σχολείο Δάφνης

91ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Δ1, Ε1

5ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α1, Δ1

2ο Δημοτικό Σχολείο Δάφνης: Τμήμα ΣΤ1

13ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

8ο Δημοτικό Σχολείο Δάφνης: Τμήματα Α1, Β1, ΣΤ1

2ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1

7ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1

15ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Γ1, Ε1

19ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ1

35ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ1

40ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

70ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

84ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Β1, Γ1

107ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ2

135ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α1, Β1, Δ2

155ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε1

34ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

88ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

113ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Β1

173ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Ε2, ΣΤ1

2ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα ΣΤ1

1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Γ1

65ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

53ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε2

29ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α1

99ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1

50ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

3ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Γ1

15ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Δ1

2ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Α1

28ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Γ1, Δ1

1ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήμα ΣΤ2

3ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήμα Ε2

7ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήματα Γ1, Δ1

19ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήματα Α1, Δ1

16ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου

7ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου

12ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου

2ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήματα Δ1, Δ2

2ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Β1

4ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα

1ο Δημοτικό Σχολείο Υμηττού: Τμήμα Γ2

16ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Ε1

10ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Α1

20ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης

5ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα

11ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα: Τμήμα ΣΤ2

12ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Δ3

22ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήματα Β1, ΣΤ1

15ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Β1

8ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης

3ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Ε1

Β ΠΕΙΡ. ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΥ, ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

1Ο Α 6/ΘΕΣΙΟ ΠΕΙΡ ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΥ, ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

ΠΕΙΡ. ΕΙΔ. ΣΧ. ΜΔΔΕ, ΤΟ ΤΜΗΜΑ Γ3

ΠΕΙΡ 6/ΘΕΣΙΟ ΕΙΔ. ΣΧ. ΠΤΔΕ/ΕΚΠΑ, ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΣΤ1

17ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ1

3ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Α1, Γ2 και Γ3

6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: τμήμα Β1

7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Α1, Α3

9ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Δ1, Ε1

4ο Δημοτικό Σχολείο Χολαργού: τμήμα Στ2

8ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: τμήμα Γ2

9ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: τμήματα Δ2, Στ2 και Γ1

1ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: τμήμα Β2

Δημοτικό Σχολείο Παλαιάς Πεντέλης: τμήμα Γ1

5ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: τμήματα Ε2 και Δ2

11ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου: τμήμα Α2 και Δ1

14ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου: τμήμα Α1

6ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: τμήμα Β1

7ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου: τμήμα Β1

4ο Δημοτικό Σχολείο Μελισσίων: τμήματα Α2 και Ε2

6ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου: τμήμα Β1

Δημοτικό Σχολείο «ΠΟΛΚΑ ΦΡΟΕΛΕΝ»: τμήμα Στ

Δημοτικό Σχολείο «ΕΡΑΣΜΕΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ»:τμήμα Ε3

1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής

9ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Ηρακλείου

7ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου

10ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου

1ο Δημοτικό Σχολείο Ψυχικού

3ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου

11ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου

8ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου

4ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς

9ο Δημοτικό σχολείο Αλίμου: τμήμα Δ

26ο Δημοτικό σχολείο Καλλιθέας: τμήματα Β1, Ε2

10ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: τμήμα Ε2

11ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: τμήμα Δ2

17ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: τμήμα Α1

21ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: τμήμα Δ1

1ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου: τμήμα Β2

6ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου: τμήμα Ε2

3ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού: τμήμα ΣΤ2

3ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης: τμήμα Β1

4ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού: τμήματα Γ1, Δ2

7ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης: τμήμα ΣΤ1

2ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήμα Γ1

10ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήμα Δ2

1ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης: τμήματα ΣΤ1, ΣΤ2

12ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήματα Α1, Α2, ΣΤ1

18ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήματα Β, Δ

3ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήμα ΣΤ1

2ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: τμήμα Α1

6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: τμήμα Α2

9ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: τμήμα Γ2

3ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης: τμήματα Γ2, Ε1, Ε2

2ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήμα Ε

4ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήμα Β1

5ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήματα Α1, Δ2

9ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήμα ΣΤ

12ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήμα Γ1

Εκπαιδευτήρια Δημοτικό Σχολείο Χρυσοστ. Σμύρνης: τμήματα Β2, Δ2, ΣΤ3

Νέα Εκπαιδευτήρια Δημοτικό Σχολείο Γ. Μαλλιάρα: τμήμα Ε2

9ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας

1ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας

8ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας

1ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού

15ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου

12ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου

10ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης

2ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης

11ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης

4ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης

5ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης

8ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης

4ο Δημοτικό Σχολείο Αλίμου

Ιδιωτικά Δημοτικά Σχολεία Γεννάδειος ( Εκπαιδευτήρια Ζώη )

1ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Ε1

7ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Γ2

9ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Δ1

14ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Δ1

16ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήματα Ε, Στ

5ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Τμήμα Β

3ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Τμήμα Β1

1ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Τμήματα Β1 και Δ1

3ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

9ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήματα Β2 και Ε2

17ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

22ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Γ1

25ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

27ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Στ2

28ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

32ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Δ1

48ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

2ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΥΓΟΥΛΕΑ ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ: Τμήμα Α2

8ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων: Τμήμα Β1

4ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήματα Β2 και Ε1

6ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήματα Γ1 και Δ1

8ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα Ε1

ΝΕΣΤΩΡΕΙΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΛΙΟΥ (όλα τα τμήματα)

13ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήματα Α2 και Στ2

8ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης: Τμήμα Γ2 (από 1-12 έως 6-12-09)

11ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (από 1-12 έως 6-12-09)

Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ιλίου (από 1-12 έως 4-12-09)

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ (όλα τα τμήματα)

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΤΑΓΚΑ ΜΑΡΙΑ &ΣΙΑ ΟΕ (όλα τα τμήματα)

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΝΤΑΓΚΑΣ & ΣΙΑ ΟΕ (όλα τα τμήματα)

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ - ΧΑΪΔΑΡΙ (όλα τα τμήματα)

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΦΑΙΑ ΧΑΪΔΑΡΙ (όλα τα τμήματα)

Γυμνάσια

1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθηνών

41ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Β1, Β2, Β3, Β4

67ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Β2, Γ1

2ο Γυμνάσιο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Α2

72ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Α1, Α4

60ο Γυμνάσιο Αθηνών

18ο Γυμνάσιο Αθηνών

Γυμνάσιο Νέας Χαλκηδόνας: Τμήμα Β2

36ο Γυμνάσιο Αθηνών

6ο Γυμνάσιο Αθηνών

2ο Γυμνάσιο Υμηττού

52ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Β5, Γ1, Γ5

1ο Γυμνάσιο Ταύρου: Τμήμα Β4

2ο Γυμνάσιο Ταύρου: Τμήμα Α4

62ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Α3, Β2

26ο Γυμνάσιο Αθηνών

16ο Γυμνάσιο Αθηνών

1ο Γυμνάσιο Ζωγράφου: Τμήμα Α2

5ο Γυμνάσιο Ζωγράφου

57ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήμα Β2

9ο Γυμνάσιο Αθηνών

34ο Γυμνάσιο Αθηνών

54ο Γυμνάσιο Αθηνών

1ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου: Τμήμα Α3

4ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου: τμήμα Γ1

1ο Γυμνάσιο Πεύκης: τμήματα Α2, Γ2 και Γ3

Γυμνάσιο Ν. Ερυθραίας: τμήματα Β2 και Γ3

4ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας: τμήμα Α2

5ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας: τμήματα Γ1 και Γ4

6ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας: τμήματα Α4 και Β1

1ο Γυμνάσιο Μεταμόρφωσης: τμήμα Α1

Γυμνάσιο Λυκόβρυσης: τμήμα Γ3

Γυμνάσιο Μάνεση: τμήμα Γ1

2ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής: τμήμα Β4

3ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Γ2 και Γ5

5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής: τμήμα Γ1

6ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου

7ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου

«ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ» Γυμνάσιο Μελισσίων

ST CATHERINE’S BRITISH SCHOOL

1ο Γυμνάσιο Μελισσίων

Γυμνάσιο Φιλοθέης

1ο Γυμνάσιο Γερμανικής Σχολής Αθηνών

2ο Γυμνάσιο Μελισσίων

Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων ΚΑΝΤΑ

6ο Γυμνάσιο Γλυφάδας: τμήμα Α1

14ο Γυμνάσιο Καλλιθέας: τμήμα Γ2

3ο Γυμνάσιο Αλίμου: τμήματα Α2, Α5

4ο Γυμνάσιο Γλυφάδας: τμήμα Α3

2ο Γυμνάσιο Ελληνικού: τμήμα Α3

Ιδιωτικό Γυμνάσιο Ξενοπούλου: τμήμα Γ1

Γυμνάσιο Μαλλιάρα: τμήματα Β1, Β2

Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου

8ο Γυμνάσιο Γλυφάδας

7ο Γυμνάσιο Γλυφάδας

5ο Γυμνάσιο Γλυφάδας

2ο Γυμνάσιο Μοσχάτου

1ο Γυμνάσιο Αιγάλεω: Τμήμα Β2

9ο Γυμνάσιο Αιγάλεω: Τμήμα Β2

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ (όλα τα τμήματα)

5ο Γυμνάσιο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

14ο Γυμνάσιο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

18ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήμα Γ2

20ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήμα Α2

3ο Γυμνάσιο Καματερού: Τμήμα Γ2

2ο Γυμνάσιο Καματερού Τμήματα Α2, Α4

3ο Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων Τμήματα Β3, Γ1

2ο Γυμνάσιο Ιλίου (όλα τα τμήματα)

6ο Γυμνάσιο Ιλίου: Τμήματα Α1, Γ3

10ο Γυμνάσιο Ιλίου (όλα τα τμήματα)

3ο Γυμνάσιο Πετρούπολης (όλα τα τμήματα)

11ο Γυμνάσιο Περιστερίου (όλα τα τμήματα) από 30-11-09 έως και 1-12-09

Ιδιωτικό Σχολείο ΕΚΠ. ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ (όλα τα τμήματα)

Λύκεια

2ο ΓΕΛ Nέας Φιλαδέλφειας

3ο ΓΕΛ Nέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Α1

2ο ΓΕΛ Γαλατσίου: Τμήμα Β4

4ο ΓΕΛ Γαλατσίου: Τμήμα Α1

18ο ΓΕΛ Αθηνών: Τμήμα Α3

28ο ΓΕΛ Αθηνών

6ο ΓΕΛ Αθηνών

2ο ΓΕΛ Ηλιούπολης: Τμήμα Β2

2ο ΓΕΛ Υμηττού

26ο ΓΕΛ Αθηνών

42ο Αθηνών

6ο ΓΕΛ Ζωγράφου: Τμήμα Β3

2ο ΕΠΑΛ Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Β1

1ο ΕΠΑΛ Γαλατσίου: Τμήμα Β3

9ο ΓΕΛ Αθηνών

34ο ΓΕΛ Αθηνών

54ο ΓΕΛ Αθηνών

1ο ΓΕΛ Κηφισιάς

1ο ΓΕΛ Χολαργού

3ο ΓΕΛ Χολαργού

1ο ΕΠΑΛ Αμαρουσίου

2ο ΓΕΛ Χαλανδρίου: τμήμα Β3

1ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής: τμήμα Α2

3ο ΓΕΛ Κηφισιάς

«ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ» Λύκειο Μελισσίων

Λύκειο Λυκόβρυσης

1ο ΕΠΑΛ Γλυφάδας: τμήματα Β Πληροφ., Β2, Η-Δ

3ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης: τμήμα Β1

1ο ΓΕΛ Αργυρούπολης: τμήμα Β4

5ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης: τμήμα Β3

1ο ΕΠΑΛ Ν. Σμύρνης: τμήματα ΑΤ2, ΑΥ1

3ο ΓΕΛ Καλλιθέας: τμήμα Β2

1ο ΓΕΛ Ελληνικού: τμήματα Α3, Β2

3ο ΓΕΛ Αργυρούπολης: τμήματα Α3, Γ3

5ο ΓΕΛ Γλυφάδας

4ο ΓΕΛ Περιστερίου (όλα τα τμήματα)

6ο ΓΕΛ Περιστερίου: Τμήματα Α1, Β1, Β3

2ο ΓΕΛ Καματερού: Τμήματα Β1, Γ2

4ο ΓΕΛ Ιλίου: Τμήμα Α2

7ο ΓΕΛ Ιλίου: Τμήμα Β1, Β4

3ο ΓΕΛ Πετρούπολης: Τμήμα Α2, Β2

1ο ΕΠΑΛ Ιλίου (όλα τα τμήματα)

ΕΠΑΛ Πετρούπολης: Τμήμα Α6, ΓΜ4, ΓΠ1

1ου ΕΠΑΛ Αιγάλεω: Τμήμα Α4

Επίσης αποφασίζει την ανάκληση της υπ’ αρ. πρωτ. 80561/27-11-2009 απόφασης της διακοπής λειτουργίας μαθημάτων στα:

1ο Ενιαίο Λύκειο Πετρούπολης: τμήματα Α2, Β2

5ο Γυμνάσιο Περιστερίου: τμήμα Γ3

Ανατολική Αττική

Στα πλαίσια του Εθνικού Σχεδιασμού για την παρακολούθηση της εξέλιξης της νέας γρίπης μετά την εισήγηση της Διεύθυνσης Υγείας της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής, σύμφωνα με τα στοιχεία που απέστειλαν οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Ανατ. Αττικής, όπως καθορίζεται από τη νέα εγκύκλιο του Υπουργείου Υγείας κ. Κοινωνικής Αλληλεγγύης ο Νομάρχης Ανατολικής Αττικής Λ. Κουρής, αποφάσισε την παύση λειτουργίας από το Τρίτη 1 Δεκεμβρίου και για επτά (7) ημέρες των παρακάτω τμημάτων:

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

23ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα

36ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα

3ο Νηπιαγωγείο Βούλας: Όλα τα τμήματα

5ο Νηπιαγωγείο Βούλας: Όλα τα τμήματα

1ο Νηπιαγωγείο Καλυβίων: Όλα τα τμήματα

1ο Νηπιαγωγείο Αγίου Στεφάνου: Όλα τα τμήματα

1ο Νηπιαγωγείο Κρυονερίου: Όλα τα τμήματα

2ο Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων «Νέα Γενιά Ζηρίδη»: Όλα τα τμήματα

1ο Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων «Αναγέννηση»: Όλα τα τμήματα

Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων «Γείτονα»: Τμήμα Ν1

Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων «Ελληνογερμανική Αγωγή»: Τμήμα Β5

5ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα Γ2

7ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα

8ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τάξη Α

9ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα ΣΤ3

13ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα Γ1

15ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήματα Γ1, Ε2, ΣΤ1

20ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα

23ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα

29ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα

1Ο Δημοτικό Σχολείο Θρακομακεδόνων: Όλα τα τμήματα

Δημοτικό Σχολείο Βάρκιζας: Όλα τα τμήματα

3ο Δημοτικό Σχολείο Βούλας: Τμήμα Δ2

2ο Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων: Τμήμα Γ2

4ο Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων: Όλα τα τμήματα

Δημοτικό Σχολείο Κίτσιου: Όλα τα τμήματα

4ο Δημοτικό Σχολείο Κορωπίου: Τμήμα ΣΤ1

1ο Δημοτικό Σχολείο Πόρτο-Ράφτη: Όλα τα τμήματα

2ο Δημοτικό Σχολείο Πόρτο-Ράφτη: Όλα τα τμήματα

3ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδας: Όλα τα τμήματα

Δημοτικό Σχολείο Ανατολής Νέας Μάκρης: Όλα τα τμήματα

2ο Δημοτικό Σχολείο Πικερμίου: Τάξη Ε

Δημοτικό Σχολείο Γέρακα: Τμήμα Β1

2ο Δημοτικό Σχολείο Γλυκών Νερών: Όλα τα τμήματα

1ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης: Τμήμα Ε1

7ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης: Τμήμα Β1

2ο Δημοτικό Σχολείο Πικερμίου: Τάξη Ε

3ο Δημοτικό Σχολείο Σπατών: Τμήμα Α2

2ο Δημοτικό Σχολείο Διονύσου: Τμήματα Γ2,Δ2,Ε1

Δημοτικό Σχολείο Δροσιάς: Τάξη Γ

1ο Δημοτικό Σχολείο Κρυονερίου: Όλα τα τμήματα

2ο Δημοτικό Σχολείο Κρυονερίου: Τάξη Β

Δημοτικό Σχολείο Πολυδενδρίου: Τάξη Ε

Δημοτικό Σχολείο «Σχολή Καλογεροπούλου»: Τμήμα Δ1

Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Γείτονα»: Τμήματα Α5, Δ4, Ε2,Ε5

Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «St. Lawrence College» : Τμήμα 4R

Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Καργάκου»: Όλα τα τμήματα

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων «Καργάκου: Όλα τα τμήματα

6ο Γυμνάσιο Αχαρνών: Τμήμα Α2

8ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Όλα τα τμήματα

Γυμνάσιο «Πρότυπο Εκπαιδευτήριο»: Γ1

1ο Γυμνάσιο Βούλας: Όλα τα τμήματα

Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων «Ζηρίδης»: Όλα τα τμήματα

Γυμνάσιο Διονύσου: Όλα τα τμήματα

2ο Γυμνάσιο Βάρης: Τμήμα Β1

9ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Όλα τα τμήματα

7ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Τμήμα Β2

1ο Γυμνάσιο Νέας Μάκρης: Τμήματα Α2, Α4

2ο Γυμνάσιο Παιανίας: Όλα τα τμήματα

2ο Γυμνάσιο Βούλας: Τμήμα Β4

1ο Γυμνάσιο Κορωπίου: Τμήμα Β2

2ο Γυμνάσιο Καλυβίων: Τμήματα Β1, Β2

1ο Γυμνάσιο Λαυρίου : Τμήμα Γ2

Γυμνάσιο Αναβύσσου : Τμήμα Α1

Γυμνάσιο Πικερμίου: Τμήμα Γ2

1ο Λύκειο Αχαρνών: Τμήμα Β1

Λύκειο Σπατών: Όλα τα τμήματα

Λύκειο Εκπαιδευτηρίων «Ζηρίδη»: Όλα τα τμήματα

Λύκειο Διονύσου: Όλα τα τμήματα

Λύκειο Αγ. Στεφάνου: Όλα τα τμήματα

Λύκειο Βάρης: Τμήμα Α5

2ο Λύκειο Βούλας: Τμήμα Γ3

Λύκειο Εκπαιδευτηρίων «Καργάκου»: Όλα τα τμήματα

Γρεβενά

Τρία τμήματα σχολείων της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης στο νομό Γρεβενών αναστέλλουν τη λειτουργία τους από αύριο 1η Δεκεμβρίου και για μια εβδομάδα, εξαιτίας μεγάλου αριθμού μαθητών που απουσιάζουν λόγω συμπτωμάτων της νέας γρίπης.

Με απόφασή του νομάρχη Γρεβενών, Δημ. Κουπτσίδη, κλείνουν το Α2 Τμήμα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών, η Δ΄ Τάξη του 1ου Δημοτικού Σχολείου Δεσκάτης και το 2ο Τμήμα του 1ου Νηπιαγωγείου Γρεβενών.

Τρίκαλα

Κλειστά θα παραμείνουν για μία εβδομάδα συνολικά 14 τμήματα, νηπιαγωγείων, δημοτικών και σχολικών μονάδων δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στο νομό Τρικάλων, όπως ανακοινώθηκε από τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Τρικάλων. Τα τμήματα θα κλείσουν από 1-12-2009 έως και 7-12-2009.

Η απόφαση ελήφθη μετά την απουσία της πλειονότητας των μαθητών των τμημάτων αυτών. Στο Εσπερινό Γυμνάσιο Τρικάλων κλείνουν όλα τα τμήματα, καθώς και στο Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας.

Λάρισα

Αποφασίστηκε σήμερα από τη Νομαρχία Λάρισας -κατόπιν εισήγησης των Διευθύνσεων Εκπαίδευσης- λόγω κρουσμάτων γρίπης που εμφανίστηκαν. Ειδικότερα ανεστάλησαν τα μαθήματα σε 15 νηπιαγωγεία, 16 δημοτικά σχολεία και 13 Γυμνάσια- Λύκεια του ν. Λάρισας.

Συγκεκριμένα: Αναστέλλονται τα μαθήματα από 28-11-2009 έως 4-12-2009 για επτά (7) ημέρες των παρακάτω τμημάτων, τάξεων και σχολικών μονάδων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ν. Λάρισας λόγω συρροής περιστατικών γριπώδους συνδρομής σε φοιτούντες μαθητές στις ακόλουθες σχολικές μονάδες:

Α/ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

1ο Νηπιαγωγείο Λάρισας

20ο Νηπιαγωγείο Λάρισας

21ο Νηπιαγωγείο Λάρισας

23ο Νηπιαγωγείο Λάρισας

43ο Νηπιαγωγείο Λάρισας

57ο Νηπιαγωγείο Λάρισας

2ο Νηπιαγωγείο Τυρνάβου

4ο Νηπιαγωγείο Τυρνάβου

2ο Νηπιαγωγείο Ελασσόνας

2ο Νηπιαγωγείο Πλατυκάμπου

Νηπιαγωγείο Ράπτου

Νηπιαγωγείο Αρμενίου

Νηπιαγωγείο Κοιλάδας

Νηπιαγωγείο Μ. Μοναστηρίου

Νηπιαγωγείο Βαμβακούς

9ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας-ΣΤ2 τμήμα

17ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας

22ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας

26ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας-Β1, Δ2, ΣΤ1 τμήματα

37ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας-ΣΤ τμήμα

39ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας

41ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας

42ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας-ΣΤ1 τμήμα

2ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας- Β2 τμήμα

Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων

1ο Δημοτικό Σχολείο Γιάννουλης-Γ1, Γ2 τμήματα

4ο Δημοτικό Σχολείο Τυρνάβου- Β1 τμήμα

2ο Δημοτικό Σχολείο Αμπελώνα-Β΄ τμήμα

2ο Δημοτικό Σχολείο Φαρσάλων-ΣΤ1 τμήμα

2ο Δημοτικό Σχολείο Αγιάς-Δ΄τμήμα

1ο Δημοτικό Σχολείο Πλατυκάμπου

Β/ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

5ο Γυμνάσιο Λάρισας

5ο Λύκειο Λάρισας

6ο Γυμνάσιο Λάρισας

6ο Λύκειο Λάρισας

10ο Γυμνάσιο Λάρισας

10ο Λύκειο Λάρισας

Γυμνάσιο Κοιλάδας-Λυκειακές Τάξεις

3ο Λύκειο Λάρισας-Α4 τμήμα

12ο Γυμνάσιο Λάρισας-Γ1 τμήμα

Γυμνάσιο Αγιάς-Γ2 τμήμα

Λύκειο Αμπελώνα-Α1 τμήμα

Λύκειο Συκουρίου-Β1 τμήμα

2ο ΕΠΑΛ Λάρισας-Γ ΗΛ1 τμήμα

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου